לונדון לגמרי חיכתה לימעבר לקישוטי הקריסטמס , לצבעוניות השווקים וליופי של העיר הזאת שמחתי לגלות מלא מיזמים חברתיים -סביבתיים שהפכו את כל החוויה הלונדונית שלי למרגשת ובעלת משמעות.

אז אם אתם באיזור אל תפספסו


מליסה - MELISSA

שנים שאני מכירה את הנעלים הצבעוניות מברזיל,כולן עשויות מפלסטיק ובאות בעיצובים מדליקים במיוחד.

כל הנעלים של מליסה ניתנות למחזור ולשימוש חוזר ב100%.

החברה דוגלת במדיניות לפיתוח בר קיימא בהתאם ליעדי האום (SDG’S ) ונוקטת בצעדים רבים כחלק מהמאמץ העולמי לבנות לנו עתיד טוב יותר. במפעלי הייצור שלהם בברזיל קיים פארק לייצור אנרגיה סולרית

80% מהמים בתהליך הייצור מנותבים לשימוש חוזר (למי שלא יודע מים הוא משאב בזבזני במיוחד בתעשיית הטקסטיל)

האריזות של מליסה עשויות נייר והכל תחת אישור ארגון בינ"ל שמבטיח ייצור אחראי .


באטל טופ - BOTTLETOP

באמצע רחוב ריגנט היוקרתי מצאתי מותג אופנה בריטי סופר אופנתי ובר קיימא (לא זול בכלל אבל התאהבתי).

אז מה חברתי -סביבתי במותג מעצבים?

החנות- וואו...זו החנות הראשונה שעוצבה בהדפס D3 ויוצרה כולה מפלסטיק ממוחזר.

התיקים- כל פיס יותר מיוחד מהשני , כולם עשויים מ"בד שרשרת טבעות" ,טבעות המתכת הן למעשה הbottletop (לא יודעת איך לקרא לזה בעברית) של פחיות שתיה.

טוגדר באנד - TOGETHERBAND

צמידי חוט העשויים מ-100% פלסטיק ממוחדש שנפלט מחופי ארהב וקוסטה ריקה משולב באבזם נירוסטה שיוצר מפסולת ממוחזרת של כל נשק בלתי חוקיים שנתפסו במרכז אמריקה והותכו לשימוש חיובי.

הצמידים מגיעים בצבעים שונים (כל צבע מסמל את אחד מיעדיי האום לפיתוח בר קיימא) במארזים זוגיים ע"מ שתוכלו לענוד אחד ואת השני לתת במתנה ובכך להפיץ את הבשורה.

האנשים- המיזמים מעניקים תעסוקה הוגנת לאוכלוסיות במדינות מוחלשות, הפלסטיק נאסף ע"י מקומיים בקוסטה ריקה, מלאכת תפירת התיקים נעשית ע"י בעלי מלאכה מברזיל שמרוויחים ב-45% יותר ממוצע השכר בתעשיה במדינה.

אז חוץ מניקוי חופים וטיפול בזיהום האוקינוסים, עזרה ומימון פרוייקטים הנלחמים ב לימות חמושה, שימוש חוזר במתכות, מדיניות plastic free (מארזי קרטון ממוחזר בלבד) ועוד....

100% מהכנסות הצמידים יתרמו לפרוייקטים שמקדמים את מטרות האום.


טומס - TOMS

הסיפור של TOMS מתחיל ב2006 כשמיסד החברה טייל בארגנטינה ונחשף לתלאות שעוברים ילדים שגדלים ללא נעלים. במטרה לעזור הוא הקים חברת נעלים שפעלה במודל של one for one - על כל זוג נעלים שנרכש הוא תרם זוג לילד נזקק.

עד היום נמכרו מעל 60 מיליון זוגות נעליים בכ-70 מדינות בעולם .

המודל התרחב ועל סמך אותו מודל על כל זוג משקפיים שנמכרות מוענקים משקפיים וטפולי עיניים לנזקקים, התוכנית גם מעניקה הכשרה ויוצרת מקומות עבודה מקצועיים (בעיקר עבור נשים צעירות).


מיזם נוסף דואג לאספקה של מים נקיים או קיטים המספקים ידע וציוד ללידה בטוחה ועוד.

והיו גם מסעדות ללא כלי פלסטיק וקשים ואת caranby project zero , אבל נשאיר משהו לפעם הבאה.

15 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

כששואלים אותנו מה הבידול שלכן? מה החוזקות של "גם וגם" ראשון ברשימה יהיה: אנחנו 3 נשים , יזמיות ! כל אחת מאיתנו מביאה לשותפות הזו את החלומות שלה, את ההשיגים וההצלחות שלה ויחד אנחנו כח גדול. בכל שנה ב8.